Dziś jest: 21 września 2021
Imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita
Share on Facebook

Kalendarz

 • Wrzesień 2021

  1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30
 • Październik 2021

  1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 31
 • Sierpień 2021

  1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  30 31

 

Aktywność poselska

Wystąpienia na posiedzeniach Sejmu

Interpelacje

Głosowania

Przynależność do komisji i podkomisji

Komisja Infrastruktury (Plan pracy)

Komisja Kultury i Środków Przekazu (Plan pracy)

Przynależność do zespołów parlamentarnych

 

KOMITET CZYNU NIEPODLEGŁOŚCIOWEGO


DEKLARACJA  


Wideo

 

Polecamy

 

 

O mnie

Urodziłem się i mieszkam w Krośnie, jestem kawalerem, mam 46 lat. Jestem historykiem, absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego, wcześniej ukończyłem I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Krośnie. Moje zainteresowania to polityka i historia Podkarpacia, a hobby turystyka i muzyka rockowa.

Sejm - jestem posłem na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej VI kadencji, członkiem dwóch komisji sejmowych: Kultury i Środków Przekazu (pracuję również w podkomisji powołanej do rozpatrzenia projektu ustawy o miejscach pamięci narodowej) oraz Infrastruktury, przynależę do Polsko-Słowackiej Grupy Parlamentarnej oraz do Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość. Jestem członkiem zespołów parlamentarnych: Karpackiego, Samorządowego, Tradycji Niepodległościowych oraz Miłośników Historii. Byłem sprawozdawcą ustawy o ustanowieniu dnia 1 marca Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych oraz inicjatorem i sprawozdawcą uchwały Sejmu RP w sprawie uczczenia stulecia powstania Związku Walki Czynnej.

Rodzina - Ojciec Andrzej, ekonomista, pracował w krośnieńskiej bankowości, pochodzi z Jarosławia. Dziadek Stanisław, architekt, był jednym z "orląt" - obrońcą Przemyśla. Moim przodkiem był pułkownik Dionizy Czachowski, naczelnik województwa sandomierskiego w Powstaniu Styczniowym. Mama Teresa, ekonomistka, przez wiele lat pracowała w Krośnieńskich Hutach Szkła. Dziadek Mieczysław Binkowicz, znany krośnieński rzemieślnik, był członkiem Armii Krajowej.

Praca zawodowa i społeczna - Pracuję w Muzeum Podkarpackim w Krośnie, jestem sekretarzem Podkarpackiego Towarzystwa Historycznego. Zorganizowałem wiele wystaw, także w Dukli, Jaśle - Jareniówce, Lesku i Malinówce oraz konferencji i uroczystości propagujących polskie tradycje narodowe. Współredaguję "Dzieje Podkarpacia", badam ruchy niepodległościowe na Podkarpaciu, jestem autorem licznych artykułów i audycji radiowych na temat historii regionu. Jestem przewodniczącym Komitetu Ratowania Starego Cmentarza i współorganizatorem odsłonięcia pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Krośnie.

Działalność niepodległościowa - Od 1985 roku działałem w podziemnej organizacji młodzieżowej "Goniec Podkarpacki", a później w KPN. Obecnie jestem liderem Prawa i Sprawiedliwości w Krośnie, wiceprezesem PiS okręgu przemysko-krośnieńskiego, członkiem władz naczelnych PiS, szefem Ligi Republikańskiej na Podkarpaciu i członkiem zarządu Podkarpackiego Związku Piłsudczyków.

Samorząd miejski - byłem radnym Miasta Krosna, przewodniczącym Klubu Prawicy i Komisji Rewizyjnej. Spowodowałem renowację Starego Cmentarza, pracowałem nad ustaleniem osób na nim pochowanych. Byłem inicjatorem upamiętnienia ofiar reżimu komunistycznego przy ul. Portiusa, przyczyniłem się do modernizacji obiektów sportowych w Krośnie oraz rozwoju działalności kulturalnej.

Samorząd wojewódzki - byłem radnym Sejmiku Województwa Podkarpackiego, przewodniczącym Komisji Budżetu i Finansów, członkiem Komisji Edukacji i Kultury, delegatem do Związku Województw Rzeczypospolitej Polskiej oraz przewodniczącym Klubu Radnych PiS. Pracowałem nad programem rozwoju kultury na Podkarpaciu. Jestem orędownikiem rozbudowy Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku i utworzenia skansenu archeologicznego w Trzcinicy koło Jasła. Zabiegam o środki na ochronę dziedzictwa narodowego, konserwację zabytków Podkarpacia, rozwój działalności turystycznej oraz promocję instytucji kultury historycznej Ziemi Sanockiej. Wnioskowałem o wsparcie dla szpitala w Krośnie, oddziału onkologii szpitala w Brzozowie, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie i szkoły przy uzdrowisku Rymanów Zdrój. Bronię integralności lotniska w Krośnie, Izby Historii i Tradycji Lotnictwa, utrzymania produkcji i zatrudnienia w związanych z lotnictwem zakładach. Wspieram Stowarzyszenie Rozwoju Lotnictwa w Krośnie, zabiegam o środki UE na modernizację krośnieńskiego lotniska.

Walka z patologiami - Zawsze sprzeciwiałem się paraprzestępczym i paramafijnym rządom postkomunistów. Potępiam prywatę radnych, którzy aspirują do rad nadzorczych i kupowanie głosów obietnicą pracy lub groźbą jej utraty przez władze samorządowe. Przeforsowałem uchwałę Sejmiku wzywającą samorządowców do autolustracji. Uważam, że wyborcy muszą znać przeszłość swoich przedstawicieli, że konieczne jest wyeliminowanie korupcyjnych powiązań polityków.

 

Sondaż - partie polityczne

Sondaże

Sondaże Prawa i Sprawiedliwości

Wyjazdy i spotkania członków PiS z Polakami

Linki

Polecane strony